Honor Roll

  • TRI-VALLEY SECONDARY SCHOOL

    1st QUARTER HONOR ROLLS

    November 2018

     

     

    HONOR ROLL

    Grade 7

    Olivia Blume, Camron Boyce, Jayden Bush, Anyah Cato Lawrence, Anthony Chevalier, Logan Congelosi, Kassandra Damms, Benjamin DeVault, Taylor Doty, Hailey Evans, Kaytlyn Ingrassia, Tucker Katz, Morgan Leis, Isabelle Mentnech, Brook Mulholland, Kathryn Schuman, Haleigh Smith, William Taggart, Nicholas Thompson, Nathaly Tixi, Alexander Ucieihowski.

    Grade 8

    Erika Allison, Eric Altman, Cheyenne Bound, Michael Geraine, Jesse Hynson, Cheyenne Irwin, Luke Klein, Michael Lauria, Owen Mejia Escalante, Dylan Mitchell, Emily Pollan, Jersey Rios, Yaileen Rodriguez, Mateo Scanna, Talan Scanna, Ethen Smith, Jenna Steinhilber.

    Grade 9

    Jaryd Barnum-Budd, Aiyana Brown, Gary Clearwater III, Elexis Curry, Casey Dibble, Erik Franson Jr., Ayanna Moreira, Kayla Rossi, Alexzandria Stanton, Nathaniel Viningre.

    Grade 10

    Brianna Bell, Wade Bonnell, Leila Celic, Cathleen Contrys, Trevor Dibble, Thomas Doolittle, Erin Duffy, Sean Feliciano, Johathon Fiske, Cathy Flores Taylor Gosher, Aian Guenste, Arrianna Hatt, Kayleigh Johnson, Jacob Kinch, Thomas Lynch, Cameron Moore, Hunter Porter, Emily Schmidt, Kelsey Shamro, Macy Shamro, Kylie Smith-Lowe, Matthew Stungis. 

    Grade 11

    Cheyenne Bradford, Kristyn Brewer, Jordan Carmody, Jayda Cesar, Christopher DiToro, Jake Eherts, Isaac Galli, Kyle Giminiani, Heather Goetschius, Mary Green, Rourke Hamilton, Lexie Kloss, Edward McCombs, Joseph Poppo, Jared Sutton, Destiny Weed.

    Grade 12

    Jordan Avery, Christopher Barr, Catherine Brooks, Cheyenne Brooks, Autumn Buley, Scott Cevallos, Andrew Coddington, Dakota Deck, Aidan Gray, Andrew Hartman, Brauke Hunt, Imaan Khan, Dakota Matthews, Karlee Morton, Christopher Paesch, Brendan Pavese, Gary Reynolds Jr., Makayla Rupprect, Joseph Schulte, Julianna Smith, Johnny Spear. 

     

     

    HIGH HONOR ROLL

    Grade 7

    Joyce Brooks, Craig Costa, Keelie Damms, Noah Edwards, Izabella Espada, Jasmine Green, Maria Hinkley, Kendal McGregor, Daney Meyer, Colin Monell, Ethan Raykoff, Austin Swett, Maggie Travis, Connor Weyant.

    Grade 8

    Aaron Altman, Joshua Carmody, Gavin Clarke, Mackenzie Closs, Phailyn Countryman, Melanie Drobysh, Jesse Estrada, Allyson Guerra, James Herald, Emily Hornbeck, Keegan Jarred, Noah Jucha, Zachary Kitaychik, Mark Klein, Matthew Klein, Briar Knight, Brianne MacPherson, Gail McAndrew, Vincent Mingo, Brianna Mulholland, Ian Mullen, Kaylee Poppo, Terri Porter, Nicholas Quick, Elena Ruef, Christopher Russo Jr., Weston Shaver, Brooke VanAken, Dayne Wall.

    Grade 9

    Jesse Adams, Alexandra Allison, Emily Babcock, Danielle Bertholf, Theresa Conway, Karlayna Davis, Jenna Donovan, Caleb Edwards, Jessie Eherts, Linda Jones, Brandon Kaplan, Ivan Khodakovski, Melanie Leis, Ethan Mentnech, Julia Moore, Connor Rafferty, Mackenzie Roach, Brandon Schultz, Reese Shelmandine, Amber Spear, Brianna Torrens, Shane Williams, Isaiah Whitney-DaCosta, Jenay Wilsen.

    Grade 10

    Kaitlynne Altman, Madison Botsford, Alora Carey, Jason Feliciano, Keith Feliciano, Kayla Giminiani, Teon Hayden Jr., Celest Ibarra, Jasmine Irwin, Nicholas Jucha, Colin Mickelson, William Rodrigues, Olivia Ryerson, Keegan Streimer, .

    Grade 11

    Kira Ambrosi, Michael Babcock, Rebecca Coombe, Logan Cossack, Colby Costa, Andrea Decker, Austin Delaney, Nicholas Dexheimer, Hannah Dolfini, Emma Edwards, Teon Hayden Jr., Ian Hill, Samantha Houghtaling, Erin Markle, Devin Mullen, Ariel Rose, Amaya Rupprecht, Heather Winters, Ashlin Wood.

    Grade 12

    Jacob Allison, Jordyn Baloy, Gabriel Bragg, Emily Carey, Brianna Cockshutte, Julius Colon, Kaylae Ford, Jessica Geraine, Brianna Goetschius, Kathryn Jones, Giovanna Lauria, Morgan McHugh, Aidan Mentnech, Christopher Morgan II, Antoine Perpignand, Kyle Polomcean, Samantha Raymond, Alexander Schultz, Diana Ter Bush, Matthew Tierney, Thomas VanSaders, Daniel Volchik, Jacob Wilsen, .

     

     

    PRINCIPAL’S HONOR ROLL

    Grade 7

    Daniella Bell, Scott Cole, Payton Huebsch, Riley Kelly, Abbigail Mentnech, Samantha Mentnech, Amelia Mickelson, Emily Rusin, Lily Siciliano, Aidan Thomson.

    Grade 8

    Armaan Butler, Brooke Delaney, Adam Furman, Austin Hartman, Thomas Houghtaling, Collin Mentnech, Sierra Mickelson, Gabrielle O'Donnell, Dylan Poley, Anna Streimer, Cole Terwilliger, Daniel Winters.

    Grade 9

    David Allison, Alexandra Cossack, Andrew Cox, Robert Denman, Brian Kelly, Patrick Kelly, Samantha Morgan, Melana Quick-Lepke, Myia Skiff, Benjamin Smith.

    Grade 10

    Lorna Bragg, Jordan Costa, Tia Katz, Rebecca Musa, Jeremiah Steinhilber, Carsen Terwilliger.

     

    Grade 11

    Juliette Eddings, Brant Gorton, Brianna Hynson, Daniel Rush, Victoria Swett, 

     

     Grade 12

    Britney Lee, Hope McCombs, Jillian Mungeer, Rebeca Reynolds, Halie Travis.